Kąpino

Dom (Wolnostojący) na sprzedaż
  • Typ nieruchomości: Dom
  • Powierzchnia : 200 m2
  • Typ transakcji : sprzedaż
  • Liczba pokoi : 4
  • Lokalizacja : Kąpino
  • Rok budowy : 2004
  • Numer oferty : Q724448
  • Powierzchnia działki : 1 325 m2
  • Cena za m2 : 3 245 PLN

Marzysz o urokliwym zakątku do życia? Miejsca blisko miasta, a jednocześnie w spokojnym sąsiedztwie? Domu, w którym poczujesz się komfortowo i bezpiecznie? Miejscowości, która pozwoli Ci rozwijać i realizować swoje pasje?
Jeżeli tak to świetnie trafiłeś!

Przedstawiamy Ci ofertę domu pod Jarzębiną!

CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU:
Budynek wybudowany w 2004 r. o powierzchni użytkowej ok. 130 m2 i powierzchni całkowitej 200 m2, od początku kształtowany w bardzo przemyślany i bezkompromisowy sposób.

Na parterze domu o powierzchni całkowitej 133 m2 znajdują się: gabinet, do którego wchodzi się bezpośrednio z korytarza, przestronny i bardzo jasny salon z kominkiem. Z salonu poprzez duże, trzyszybowe drzwi balkonowe można wyjść na taras oraz do pięknego ogrodu. Po lewej stronie od wejścia znajduje się jasna i otwarta na salon kuchnia z przylegającą do niej spiżarnią. Z przestronnego holu, kierując się w prawo dojdziemy do dwóch bardzo przytulnych sypialni. Jedna z sypialni ma wbudowaną, obszerną garderobą. Na lewo od salonu dotrzemy do pralni oraz przestronnej łazienki.
Na tym poziomie znajdują się też bardzo duży, dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze.

Istnieje opcja powiększenia powierzchni budynku o dodatkowe 58 m2 powierzchni całkowitej poprzez wykończenie poddasza użytkowego, na którym można wykonać dodatkowe dwa pokoje, garderobę i łazienkę.

Dom ogrzewany jest kominkiem z DGP (dystrybucja gorącego powietrza). Na całym parterze znajduje się rozprowadzona instalacja do ogrzewania podłogowego podłączona do ekonomicznego, dwufunkcyjnego pieca elektrycznego z zasobnikiem na wodę.
Budynek zaopatrzony jest w instalację elektryczną (z dwutaryfowym licznikiem), wodną, kanalizacyjną alarmową, telefoniczną i telewizyjną. W drodze gminnej znajdują się instalacje: gazowa i światłowodowa. Jest możliwość podłączenia w prosty sposób zasilania gazowego.

CHARAKTERYSTYKA DZIAŁKI:
Działka o powierzchni 1325 m2 jest bardzo urokliwie i w przemyślany sposób zagospodarowana. Znajduje się na niej drewutnia na drzewo do kominka. Dla wygody ogród został podzielony na części. Sad owocowy płynnie przeistacza się w oczarowującą kolorami i zapachami część kwiatową. Z tego zaczarowanego zakątka przechodzimy wprost do zacisznej części rekreacyjnej.

Teren jest w całości zagrodzony. Usytuowanie nieruchomości w kierunku południowo - zachodnim powoduje, że dom jest bardzo ciepły, co wymiernie wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania, ale też pozwala w bezpieczny dla zdrowia sposób cieszyć się urokami ogrodu.

CHARAKTERYSTYKA MIEJSCOWOŚCI:
Kąpino jest niewielką miejscowością na skraju Puszczy Darżlubskiej, dobrze skomunikowaną z Wejherowem: najbliższe centrum handlowe z Kauflandem i Biedronką ok 5 km, szpital 4,9 km. Tak niewielka odległość od miasta pozwala w swobodny sposób korzystać z różnych atrakcji takich jak restauracje, puby, kina, Filharmonia. Bliskość szkół, sklepów wielkopowierzchniowych czy szpitala tworzy z Kąpina doskonałe miejsce do życia. Wejherowo jest też doskonałym węzłem przesiadkowym, dzięki któremu bez większego problemu można dojechać do Trójmiasta (do obwodnicy 22 km) czy do miejscowości nadmorskich (Karwia czy Dębki ok. 30 km).

Świeże, czyste powietrze, duża ilość szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych oraz otoczenie lasów tworzą z Kąpina raj dla osób ceniących spokój, zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Jest to też świetna baza wypadowa dla miłośników zbierania runa leśnego.
Jako miejscowość Kąpino zapewnia też bardzo rozwiniętą infrastrukturę, pozwalającą na integrację mieszkańców: korty tenisowe, siłownia zewnętrzna, boiska, ogólnodostępna wiata z grillem, świetlica. W najbliższym czasie planowana jest budowa przedszkola, a w trakcie realizacji jest budowa drogi asfaltowej do ul. Ofiar Piaśnicy wraz ze ścieżką rowerową i zatokami dla autobusów.